marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W złotnictwie jest sporo marek. Jakie cechy łączą ich produkty? Przede wszystkim surowce, które zużywają do produkcji swoich wyrobów, ale także jakimi kamieniami je ozdabiają. Teraz skupimy się zdobienia. Skategoryzujemy je i delikatnie opiszemy.

Syntetyczne kamienie – pozostają najczęściej produkowane krzemionki z piasku, a dokładnej z ołowiowego szkła. Styliści często używają go w tańszych wzorach srebrnej biżuterii. Szkło ołowiowe generalnie charakteryzuje się zdecydowanie wyższym współczynnikiem załamania wiązki światła. Pozostaje także znacznie twardsze od szkła zwyczajnego. Wiodącym wytwórcą tego surowca jest austriacka firma Swarovski.

Cyrkonie |to} następny często wykorzystywany kamień. Samą cyrkonię wytwarza się w pełni syntetycznie. Pozostaje niebywale twarda, ponadto możemy ją dowolnie barwić. W branży złotniczej ta imitacja diamentu popularny jest krótko, powstaje w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną pozytywną stroną pozostaje niska wartość.

Kamienie Szlachetne są to najbardziej wartościowe z rodziny dodatków wkładanych w wyroby jubilerskie. Znajdujemy ich na świecie zdecydowanie wiele. Choć teraz skoncentrujemy się na najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| droższa klasa kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, jest on zielony. Cieszy się uznaniem jubilerów i kolekcjonujących kamienie. Pozostaje zadziwiająco twardy, ale również kruchy.

Rubiny są nieomalże najbardziej rozpowszechnionym kamieniem, ale także przynależą do grupy korundu. Znane są z ponadprzeciętnej gęstości, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach nierzadko można dostrzec rozszczepienie kolorystycznej tonacji.

Szafiry – kamienie te są niezwykle uznawane w branży jubilerskiej. Podobnie do szafirów są z gatunku korundów. Najczęściej są granatowe. Znaczna ilość producentów wytwarza go sztucznie.

Diamenty – tutaj możemy pisać dość długo. Są najmniej sprężyste z ziemskich materiałów i również najcenniejsze.

Opisaliśmy najpopularniejsze materiały wykorzystywane do dekorowania wyrobów jubilerskich. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich świecie zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty